İddaa çifte şans nedir? iddaa çş nasıl oynanır ile alakalı taktikler ve çifte şans tahminlerimizi hergün güncel olarak konularımızda yer veriyoruz. Bizden tüyo almadan çifte şans oynamayın!

İddaa Çifte Şans Nedir?

İddaa kuponu yaparken sizlere maç sonucunu tahmin etmeniz için çifte şans tanıyan bir oyun seçimidir. Diğer iddaa oyunlarının aksine burada belirlediğiniz bir sonuca bağlı kalmazsınız. Bir sonucun çıkmaması halinde diğer şansınız devreye girer ve kazanma olasılığınız artar. ÇŞ olarak kuponlarda ve bültenlerde karşınıza çıkan çifte şans şansınızı iki katına çıkarmanızı sağlar. Çifte şans halinde oyuncular daha fazla ödeme yapacaklarını düşünüyor olsa bile, diğer iddaa kupon fiyatıyla aynıdır. Aradaki fark kazanılması halinde kazanacağınız oran tek maç sonucunda alacağınız orana kıyasla azalır.

İddaa Çifte Şans Nasıl Oynanır?

İddaa çifte şans oyunu 3 seçimden oluşur. Bu seçimlere göre kuponunuzu belirleyebilirsiniz. Bunlardan ilk seçenek; maçın ev sahibi takım tarafından kazanılacağı ya da maçın berabere biteceğine yönelik olan seçenektir. İkinci seçenek; Maçın ev sahibi tarafından kazanılması ya da deplasman takımının kazanacağına ilişkin seçenektir. Son seçenek ise maçın berabere biteceğine ya da deplasman takımı tarafından kazanılacağına istinaden verilen seçenektir.

İddaa Çifte Şans Kodu ya da Kodları Nedir?

İddaa çifte şans kodu oynanacak oyundaki maçın kodunu belirtmek için kullanılır. Her takımın ve maçın kodları farklıdır. Kuponu doldurduğunuzda bu kodları belirlemeniz gerekmektedir. Kodları işaretlerken doğruluğunu kontrol etmenizde fayda var. Aksi halde yanlış kod yazmanız sebebi ile maçı kaybetmeniz kaçınılmaz hale gelir.

İddaa Çifte Şans Nasıl İşaretlenir?

İddaa çifte şans işaretlemek sanılanın aksine oldukça kolaydır. Maç kodlarını belirledikten sonra takımların öncelikle ev sahipliği ve deplasman durumlarına bakılır. Bir takımın deplasmanda oynaması konuk oyuncu olduğu anlamını taşır. 

MS kısaltmasına bakarak maç sonucunu işaretlemeniz gerekmektedir. Maç sonucu için iki tahminde bulunmanız gerekir. Bu tahminlerde berabere biteceğini düşündüğünüz maç için 0, konuk takımın kazanacağını düşündüğünüz alana 2 olarak işaretledikten sonra ÇŞ kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır. Çifte şansın yararı fazladan ödeme yapmaz ve şansınızı ikiye katlarsınız. Dezavantajı ise her şans oyununda olduğu gibi elbette vardır. 

Kuponunuzu kazanmanız halinde fazla ücret ödemediğiniz için tek maç sonuçlarından kazanacağınız rakamın altında bir rakam kazanırsınız. Yani iddaa için risk almak sizlere kazandırsa da çok fazla risk almanız size kaybettiriyor.

İddaa Çifte Şans Taktiği ve Tüyoları

İddaa çifte şans oyununda diğer şans oyunlarında olduğu gibi elbette bazı taktikler ve teknik bilgiler ile kazanma şansınız artıyor. Bu taktikleri belirli site kaynaklarından, uzman yorumlarından ya da kendi kişisel görüşlerinizle elde edebilirsiniz. 

İddaa oynarken en önemli olan şey şansınızdır. Bazı bilinçsiz yönlendirmeler ile kuponunuzu kaybedebilirsiniz. Olumsuz durumlarla karşılaşmamanız adına çifte şans oynamak istediğiniz maçları iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Örneğin; çifte şans için belirli maçlara ait kodlar olduğunu belirtmiştik. Bu maçların ise kazananını belirtmek amacıyla verilen bazı maç sonucu kodlar vardı. Sizler maçın ev sahibi takımını, deplasmanda oynayacak takımı iyi araştırmak durumunda olabilirsiniz. Bu size şans yanında kazanç sağlar ve kuponunuz kazanır. Bazı takımlar kendi sahalarında daha iyi performans gösterirken bazı takımlar deplasmanda da aynı başarılı sonuçları elde eder. 

Bu konuda takımların geçmiş maçlarda her iki sahada da gösterdiği performansı incelemeniz sizin için önemlidir. Onun dışında takım oyuncularının oynayacağı maç ne maçıdır buna bakmalısınız. Hazırlık maçı ise ona göre değerlendirmeniz gerekirken lig ve kupa maçlarını ayrı değerlendirmeniz gerekir. 

Oyuncuların genel durumları da bu konuda önemlidir. Grip olan bir oyuncunun sahada iyi bir performans göstermesi beklenemez. Bunun için maçı kaybetme olasılığı ve diğer oyuncuları etkilemesi muhtemel bir sonuçtur. Her takım için belirlenen yedek oyuncularda çifte şansınızı kullanmanız için önemlidir. Takımlardaki oyuncu değişiklikleri bazen bir oyuncu ile sınırlıdır. Bu durumda çok fazla dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gerekmez. 

Fakat oyuncu değişikliği fazla ise bu maçta oluşacak adaptasyonun değişkenlik göstereceği anlamını taşır. Elbette yedek oyuncular kimi zaman diğer oyuncuları aratmaz. Şayet yedek oyuncular sizler için başarılıysa çifte şans olarak takımı dikkate almanızda fayda vardır.

İddaa Çifte Şans 1-2 Ne Demek?

Maçın hangi takımın kazanacağına yönelik olarak belirlendiği seçeneklerden ibarettir. Maçı ev sahibi takım kazanabileceği gibi konuk takım da kazanabilir. Şans oyunlarında olduğu gibi bu durum çok fazla bilinmez. Bu nedenle riskleri en aza indirmek adına yapacağınız seçimler arasında çifte şans gelir. 

Bahsedilen 1-2 rakamlarındaki 1 ev sahibini ifade ederken, 2 konuk takımı ifade eder. Yani oldukça kesin bir kazançtır. Kazanç her ne kadar düşse de ihtimaller arasında ya ev sahibi kazanır ya da konuk takım. Sizler bu seçeneği işaretlemeden önce iyice analiz edin. Başarıları, performansları, oyuncuları birbirine eşit olan takımlarda tercih etmeniz gereken bir seçenek değildir. 

Çünkü başarıları eşit olan takımlar muhakkak zorlu bir mücadele göstererek ya kazanır ya berabere bitirir. İki takımdan birinin kazanması muhtemel olarak göz önünde bulunduracağınız etkenlerden diğeri takımlardan birinin daha güçlü olmasıdır. Bu durumda zaten kazanan bellidir ve çifte şans değil tek maç sonucu olmanız yeterlidir. 

Çifte şans 1-2 oynamak istiyorsanız en mantıklı durum takımların kendi sahalarında ve deplasmanda göstermiş oldukları geçmiş maçları olmalıdır. Şayet iki takımda ev sahipliği ve deplasmanda başarılıysa o zaman sonuç sürpriz olacağından 1-2 oynamak mantıklıdır.

İddaa Çifte Şans 1-2 Nasıl Oynanır?

Seçtiğiniz maçın kodunu girdikten sonra maçı ev sahibi kazanacak ya da konuk takımın kazanacağına inanıyorsanız çifte şans kutucuğunu işaretleyerek 1-2 kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır. Bunun dışındaki çifte şans oyunlarında 1, 0, 2 gibi tercihler arasında 2 tanesini seçmeniz sonucu çifte şans kutucuğunu işaretleyerek kazanmanız mümkün. 1x seçeneği çifte şans oyunları arasındadır. 1-2'den farkı bu oyunda, maç ev sahibi takım tarafından kazanılır ya da maç berabere biter. Bu şekilde düşünüyorsanız 1x çifte şans oyunu size göre. 2x çifte şans oyununda ise maç berabere biter ya da konuk takım tarafından kazanılır. Bu düşünceye sahip olmanız halinde maç kodunu yazarak çifte şans kutusunu işaretleyebilir ve 2x kısmını seçebilirsiniz.

İddaa Çifte Şans Hileleri Var Mı?

Tüm şans oyunlarında kullanıcıların en çok merak ettiği soru hiledir. İddaa çifte şans ve diğer oran hileleri aslında tamamen stratejik davranışla alakalıdır. Hile aslında iddaa için gerek olmayan bir durumdur. Oranlarda ve çifte şanslarda kullanılan hile yöntemleri tecrübe edinerek ve karşınızdaki bir sistemin çalışma şeklini çözümleyerek ortaya çıkar. 

Yasal bir bahis sitesinden oynanan online iddaa oyunundaki çifte şans ya da maçlara verilen oranlar neye göre veriliyor ya da verilen oranlar neyi anlatmaya çalışıyor onu iyice kavramak gereklidir. İddaa severlerin en büyük hatası çoğu zaman hırsa kapılmak ve oranları yükseltmek adına yaptıkları hamlelerdir. Böylesi durumda oranlar yükselmiyor, kullanıcıların kayıpları artıyor. İddaa bir sistem üzerine kurulu ve oluşturduğu risk kurumunun belirli çalışma sistemi üzerine kurulu. 

FİRMA
BONUS
ÜYELİK
1000 TL CASİNO BONUS
%10 NAKİT İADE BONUSU
20 TL BEDAVA BONUS
20 TL BEDAVA BONUS
750 FREESPIN BONUSU
20 TL BEDAVA BONUS
5.000 TL BONUS
555 TL BEDAVA BONUS
750 FREESPIN BONUSU
BEDAVA BONUS YOK
20 TL BEDAVA BONUS
20 TL BEDAVA BONUS
20 TL BEDAVA BONUS
1500 TL BEDAVA BONUS
20 TL BEDAVA BONUS

Anlayacağınız bu sistemin nasıl çalıştığını, oranların neye göre belirlendiğini çok iyi anlamak gerekiyor. Çok fazla kafa karışıklığına sebebiyet vermeden kısa araştırmalar ve az kuponlarla tecrübe edinerek kazanma olasılığını artırmanız mümkün. İddaa özellikle takımlardan birine yüksek bir oran verir. Bunun bir sebebi vardır, bunu soru olarak kendinize sormakla başlayın. Bir takıma daha düşük diğer takıma daha yüksek oran verme sebebi nedir? 

Böylesi durumda iddaa sisteminin bakış açısı karşı takımın bomba gibi geliyor olması ve tek amacının puan alacak olmasıdır. İddaa şans oyunu olsa da kendi sistemi içerisinde risk almayan bir sistem. Bu konuda çıkarmanız gereken iddaa gibi bir sistem fazla riskten kaçınıyorsa sizlerde fazla risk almamalısınız. 

Çünkü bazı maçlar daha başlamadan sürpriz bir durum olmadıkça sonucu belli maçlardır. Farklı bir deyiş ile ifade edersek her zaman sürpriz ata oynamak kazandırmaz. Böylesi durumda çifte şans oynarsanız maç sonucunda kazancınız düşük olacağı için iddaa oynamak anlamsızdır. Bu tür düşük oranları hiç oynamamakta fayda var.

İddaa Çifte Şans Oranları

Birbirine yakın oranlarda yapacağınız çifte şans sizlere daha fazla kazandırır. İddaa oyununda güzel oranlar vardır. Bu oranlarda oynamanız sizlere kazandırır. Örneğin; 1.65 oranını gördüyseniz ve alt üst gibi seçeneklerde mevcut ise karşınızda kazançlı bir maç var demektir. Böyle bir durumda çifte şans yapabilir ve bu oranı çift şans ile kazanmanız halinde oranı 1.25 gibi rakamlara düşürebilirsiniz. Çifte şans bu anlamda az risk, az fakat kesin kazanç anlamını taşır.